Xhon Lenon

Carmen Gil

550 L

Publisher: Albas

Sasia:

  • Code:030099

  • Availability:323

  • VAT is included in the price!

Authors:Carmen Gil
Description:I lindur në Liverpul (Mbretëria e Bashkuar), ndonëse jetoi pak vjet, vetëm dyzet, Xhon Lenon revolucionarizoi botën e muzikës pop. The Beatles, i themeluar prej tij, në vitet 1960 arriti në krye të listës, si grupi më i suksesshëm muzikor në mbarë botën. Ata i bënë jehonë stilit të jetës të hippy-ve, që përfaqësuan një brez të tërë. Xhoni ishte një muzikant dhe kompozitor me cilësi të shquara, me një ndjeshmëri të lartë dhe stil të ëmbël, që pati sukses si me baladat intime, ashtu edhe me ritmet e furishme. Pasi u shpërbë grupi dhe u lidh me artisten Joko Ono (Yoko Ono), ai u bë një ikonë pacifizmi. Humbi jetën në mënyrë paradoksale, duke u vrarë nga një fans i çmendur i tij. Sa herë që dëgjojmë Imagine, ne marrim një ndjesi të çuditshme mes nostalgjisë dhe shpresës!
Publisher:Albas
Year:2014
Translated by:Sofiana Filipi
Pages:64
ISBN:978-9928-02-442-8
Tiranë:Shipping costs 200 Lekë, arrives in 24 hours.
Rrethe:Shipping costs 400 Lekë, arrives in 48 hours.
Balkans:Shipping costs 6 Euro, arrives in 3-5 Days.
Europe:Shipping costs 6 Euro, arrives in 6-8 Days.

Related Products