Kleopatra

Kleopatra

550 L

Lindi në Aleksandri, në qytetin e themeluar nga Aleksandri i Madh, në grykën e Nilit. Ishte mbretëre..

Klik! Energjia

Klik! Energjia

550 L

Në këtë libër, fëmijët do të mësojnë se e gjithë energjia në Tokë vjen drejtpërdrejt nga Dielli ose ..

Kodet sekrete

Kodet sekrete

1,000 L

Ky libër mëson si t’u dërgosh miqve të tu apo kujt të duash mesazhe të fshehta, që të mos i kuptoje ..

Koni bën një udhëtim

Koni bën një udhëtim

350 L

Koni dhe familja e saj bëjnë një udhëtim. Edhe gjyshërit dhe kushëriri i saj, Mikeli, janë sigurisht..

Koni bën pica

Koni bën pica

350 L

Mami ka gatuar pure patatesh me spinaq. Konit nuk i pëlqen fare dreka, ndaj vendos të gatuajë vetë. ..

Koni dhe "Gjethja e tërfilit" në fermën e kuajve

Koni dhe "Gjethja e tërfilit" në fermën e kuajve

650 L

Verë, pushime, diell, kalërim Koni, Ana, Billi dhe Dina po kalojnë një javë të mrekullueshme në një ..

Koni dhe banda e djemve

Koni dhe banda e djemve

470 L

Koni dhe shoqet e saj janë të entuziazmuara. Ato do të shkojnë në fermë tek Anika dhe do të ngrenë a..

Koni dhe çasti i shumëpritur i akullores

Koni dhe çasti i shumëpritur i akullores

470 L

Koni, Ana dhe Billi kalojnë disa ditë pushime në Itali. Shoqet vizitojnë gjyshen e Billit në një fsh..

Koni dhe cirku i pushimeve

Koni dhe cirku i pushimeve

470 L

Koni mezi pret të shkojë në plazh e të flejë në tendën e kampingut. Por papritur gjithçka shkon ters..

Koni dhe dasma

Koni dhe dasma

470 L

E hatashme! Prindërit e Billit do të martohen dhe Koni është e ftuar! Dasma e parë në jetën e saj, k..

Koni dhe dëbora e madhe

Koni dhe dëbora e madhe

470 L

Koni dhe familja e saj kanë zgjedhur t’i kalojnë pushimet dimërore në një kasolle të vetmuar në mal...

Koni dhe festa e kopshtit!

Koni dhe festa e kopshtit!

350 L

Kopshti i Konit po planifikon festën e verës, me gatime dhe lojëra të mrekullueshme. Ata do të vënë ..

Koni dhe kështjella e vampirëve

Koni dhe kështjella e vampirëve

470 L

Daja i Anës ka ftuar mbesën e tij dhe shoqet e saj në hotelin e tij kështjellë. Kjo është fantastike..

Koni dhe poni kërcimtar

Koni dhe poni kërcimtar

470 L

Koni është e lumtur. Më në fund ajo do të shkojë në fermën e kuajve. Koni mezi po pret të shohë përs..

Koni dhe shoqëria

Koni dhe shoqëria

650 L

Më në fund hyn në gjimnaz. Por, në fillim, me klasën e re nuk është aq e thjeshtë sa kishte menduar...

Koni feston ditëlindjen

Koni feston ditëlindjen

350 L

Gëzuar, Koni! Më në fund erdhi dita e shumëpritur! Koni hap dhuratat e saj të ditëlindjes dhe ha ush..

Koni fiton medaljen e notit

Koni fiton medaljen e notit

350 L

Koni mëson të notojë. Nuk është aq e thjeshtë të lëvizësh këmbët dhe krahët për të qëndruar mbi ujë...

Koni luan futboll

Koni luan futboll

350 L

Koni nuk humbet asnjë orë stërvitjeje, që kur bën pjesë në një ekip futbolli. Aty ajo mëson çdo gjë ..

Koni mëson të kërcejë

Koni mëson të kërcejë

350 L

Koni shkon në një kurs baleti. Sa qejf është të kërcesh bashkë me fëmijët e tjerë, të hidhesh si mac..

Koni nuk ka më frikë nga virusi

Koni nuk ka më frikë nga virusi

350 L

Koni po e kalon këtë kohë pandemie nga virusi "Korona", ashtu si shumë fëmijë të tjerë nëpër botë. A..