Koni nuk ka më frikë nga virusi
New

Koni nuk ka më frikë nga virusi

350 L

Koni po e kalon këtë kohë pandemie nga virusi "Korona", ashtu si shumë fëmijë të tjerë nëpër botë. A..

Koni shkon me pushime

Koni shkon me pushime

350 L

Koni bashkë me familjen shkojnë me pushime në Detin e Veriut. Ajo mezi pret të luajë me valët e deti..

Koni shkon në floktore

Koni shkon në floktore

350 L

Koni luan “floktoresh”. Por bigudinat me lapsa dhe çamçakëz kanë ngecur keq tek flokët. Këtë punë e ..

Koni shkon në kopshtin zoologjik

Koni shkon në kopshtin zoologjik

350 L

Koni shkon në ekskurison me shkollën. Ata shkojnë te kopshti zoologjik! Atje ka shumë gjëra për të p..

Kujtoj qenin tim

Kujtoj qenin tim

550 L

Ne lindim, jetojmë dhe pastaj vdesim. E njëjta gjë ndodh edhe me kafshët shtëpiake. Libri “Kujtoj ..

Kur mami dhe babi harruan të ishin miq

Kur mami dhe babi harruan të ishin miq

550 L

Prindërit e mi dikur ishin shumë miq dhe unë ndihesha e lumtur. Ne çdo gjë e bënim së bashku. Më pas..

Laj dhëmbët dhe bëj çiçin

Laj dhëmbët dhe bëj çiçin

600 L

Seria e librave për fëmijë 2-4 vjeç:Përgjigjet e pyetjeve të para të fëmijëveZbulimi botës përmes lo..

Libri im i parë ABC

Libri im i parë ABC

1,400 L

Duke shtypur butonët zanorë, fëmijët dëgjojnë shkronjat, fjalët dhe fjalitë dhe i mësojnë ato në mën..

Lodra ime më e dashur

Lodra ime më e dashur

1,300 L

Ky libër përmban vjershat më të bukura për lodrat e dashura të fëmijëve. Ato shoqërohen me ilustrime..

Luaj me shkronjat

Luaj me shkronjat

900 L

Kutia “Luaj me shkronjat” përmban fisha kartoni me 36 shkronjat e gjuhës shqipe. Secila shkronjë sho..

Maçoku me çizme

Maçoku me çizme

850 L

Përrallën e famshme “Maçoku me çizme” të Sharl Perosë, të ilustruar në mënyrë të mrekullueshme, tani..

Maksi bëhet kampion futbolli

Maksi bëhet kampion futbolli

350 L

Maksi dhe Paulina luajnë futboll. “Gol!” thërret Maksi. “Ne jemi kampionë bote!”. Por fqinjit të tij..

Maksi dhe dhëmbi i qumështit

Maksi dhe dhëmbi i qumështit

350 L

Për të qenë një superpërbindësh i vërtetë, duhet të keni dhëmbë që ju kanë rënë. Sa keq që Maksi ka ..

Maksi do një lepurush prej vërteti

Maksi do një lepurush prej vërteti

350 L

Unë jam katër vjeç! – thërret Maksi. Dhe mendon se kushdo që bën 4 vjeç, mund të dëshirojë një lepur..

Maksi fle te shtëpia e Paulinës

Maksi fle te shtëpia e Paulinës

350 L

Urra! Maksit i japin leje të flejë një natë te shtëpia e Paulinës. Ai bën gati çantën sa hap e mbyll..

Maksi mëson biçikletën

Maksi mëson biçikletën

350 L

Gati!? NISU! Maksi merr vrull me biçikletën e tij lodër. Por tani ai është rritur. Maksit i nevojite..

Maksi mëson të notojë

Maksi mëson të notojë

350 L

Shoqja e ngushtë e Maksit, Paulina, sapo ka marrë medaljen “Kali i detit”. Edhe Maksit do t’i pëlqen..

Maksi ndërton një anije piratësh

Maksi ndërton një anije piratësh

350 L

Maksi dhe Paulina ndërtojnë një anije piratësh, ama prej vërteti. Por nuk është dhe aq e thjeshtë. P..

Maksi shkon te doktori

Maksi shkon te doktori

350 L

Maksi ka ethe. Prandaj ai nuk ka shkruar dot në kopsht. Mami e çon për ta vizituar te mjeku pediatë..

Mami është sëmurë!

Mami është sëmurë!

550 L

Të mësosh se mami ka kancer është një përvojë e frikshme për një fëmijë. Djali i vogël i kësaj ndodh..