Dita ime e parë e shkollës

Dita ime e parë e shkollës

550 L

Fillimi i vitit të ri shkollor është një etapë që mund të shqetësojë shumë fëmijë, vajza e djem, veç..

Edhe mami punon!

Edhe mami punon!

550 L

Të gjitha mamatë punojnë. Sido të jetë rasti, edhe nëse një mama zgjedh të punojë për shkak të probl..

Eksploruesi i rrezeve X

Eksploruesi i rrezeve X

950 L

A do të shohësh se si luftonin dinozaurët me njëri-tjetrin? A do të shohësh gatopardin të vrapojë, k..

Enciklopedia ime e parë

Enciklopedia ime e parë

1,250 L

Kjo seri me libra elektronikë përfshin një tematikë të gjerë për fëmijët e moshës 3-4 vjeç, ku jepen..

Fjalët e mia të para...

Fjalët e mia të para...

1,250 L

Kjo seri me libra elektronikë përfshin një tematikë të gjerë për fëmijët e moshës 3-4 vjeç, ku jepen..

Fletorja ime e kopshtit

Fletorja ime e kopshtit

570 L

Ushtrime didaktike dhe lojëra argëtuese për fëmijë që shkojnë në kopsht. Zbulo të kundërtat dhe ndr..

Gjithçka për makinat e garave
New

Gjithçka për makinat e garave

1,000 L

Seria e librave për fëmijë 4-7 vjeç:Përgjigjet e pyetjeve të para të fëmijëveZbulimi botës përmes lo..

Gjyshërit e mi janë të veçantë!

Gjyshërit e mi janë të veçantë!

550 L

Fëmijët ndihen shumë të veçantë, falë lidhjes së dashurisë dhe afrimitetit që kanë me gjyshërit. Ky ..

Hirushja

Hirushja

850 L

Përrallën e njohur nga të gjithë “Hirushja”, tashmë fëmijët mund ta lexojnë të shoqëruar me tinguj t..

Insektet punëtore

Insektet punëtore

980 L

Ky libër i njeh fëmijët me insektet punëtore, të cilat nuk rrinë dot pa punuar. Fëmija argëtohet duk..

Joni, Kaltra dhe shtëpiza prej akulloreje
New

Joni, Kaltra dhe shtëpiza prej akulloreje

450 L

Joni dhe Kaltra dëshironin shumë të shkonin te gjyshi në fshat. Atje kalonin pushimet më të bukura. ..

Kafshët

Kafshët

550 L

Kafshët janë të pranishme në jetën e fëmijëve. Ato gjenden në kukullat e tyre prej pelushi, si dhe n..

Koni bën një udhëtim

Koni bën një udhëtim

350 L

Koni dhe familja e saj bëjnë një udhëtim. Edhe gjyshërit dhe kushëriri i saj, Mikeli, janë sigurisht..

Koni bën pica

Koni bën pica

350 L

Mami ka gatuar pure patatesh me spinaq. Konit nuk i pëlqen fare dreka, ndaj vendos të gatuajë vetë. ..

Koni dhe festa e kopshtit!

Koni dhe festa e kopshtit!

350 L

Kopshti i Konit po planifikon festën e verës, me gatime dhe lojëra të mrekullueshme. Ata do të vënë ..

Koni feston ditëlindjen

Koni feston ditëlindjen

350 L

Gëzuar, Koni! Më në fund erdhi dita e shumëpritur! Koni hap dhuratat e saj të ditëlindjes dhe ha ush..

Koni fiton medaljen e notit

Koni fiton medaljen e notit

350 L

Koni mëson të notojë. Nuk është aq e thjeshtë të lëvizësh këmbët dhe krahët për të qëndruar mbi ujë...

Koni luan futboll

Koni luan futboll

350 L

Koni nuk humbet asnjë orë stërvitjeje, që kur bën pjesë në një ekip futbolli. Aty ajo mëson çdo gjë ..

Koni mëson të kërcejë

Koni mëson të kërcejë

350 L

Koni shkon në një kurs baleti. Sa qejf është të kërcesh bashkë me fëmijët e tjerë, të hidhesh si mac..